V dnešní době je snadné narazit na realitní kancelář, která si klienta uváže tzv. exkluzivní smlouvou. Když pak klient nevnímá výraznější snahu prodat jeho nemovitost, rozhodne se pro prodej své nemovitosti na vlastní pěst, avšak s jedním háčkem – z 90 % musí realitní kanceláři zaplatit pokutu v nominální hodnotě provize. Takové realitní kanceláře svým klientům přímo vnucují své exkluzivní smlouvy, přičemž je klamou, že nic takového nenastane a klient ji v dobré víře podepíše. Později může být zaskočen.

Takové scénáře se dějí na trhu s realitami dnes a denně – klienti jsou vázáni smlouvou a nezbývá jim nic jiného, než čekat na vypovězení zprostředkovatelské smlouvy. A pokud náhodou poruší exkluzivní zprostředkovatelskou smlouvu, bude se realitní kancelář své provize domáhat soudní cestou.

Toto jsou praktiky některých realitních kanceláří na tuzemském trhu, které bohužel probíhají a budí tak nedůvěru klientů ostatních realitních kanceláří.

Proto jsme se jako realitní kancelář Bleskové Reality rozhodli jít opačnou cestou – cestou férovou. Gentlemanství se v dnešní době mírně vytratilo a my se jej snažíme znovu obnovit. Pokud do naší realitní kanceláře zavítá klient s požadavkem prodat svou nemovitost, velmi rádi mu vyhovíme a vše zařídíme bez podpisu zprostředkovatelské smlouvy. Až v okamžiku, kdy naše realitní kancelář Bleskové Reality získá seriozního kupce s finančními prostředky, uzavíráme s klientem zprostředkovatelskou smlouvu. Ten již má rezervaci a ví, že dochází k následným krokům při prodeji jeho nemovitosti. Myslíme si, že tento přístup je korektní a že férovost je ještě „in“.