Po dobu naší realitní činnosti na tuzemském trhu, a že podnikáme od roku 2008, jsme za ta léta nasbírali spoustu zkušeností a vytvořili si několik názorů na to, jak fungují některé realitní kanceláře. Vezměme si příklad společnosti Prolux, která oplývá „zajímavými“ kauzami ohledně zadržování rezervačních či kupních záloh na nemovitosti. I největší portál sreality.cz pozastavil inzerci této společnosti z důvodu podvodných praktik, a tak bychom mohli pokračovat dál.

Zároveň musíme zmínit, že tu jsou realitní kanceláře, které se řídí etickým kodexem, nevedou podvodné praktiky k oklamání svých klientů, a klientům nabízejí maximální péči a komfort při prodeji či koupi jejich nemovitosti. A jak takové realitní kanceláře poznáte, abyste si mohli vybrat tu správnou pro prodej Vaší nemovitosti?

Jedním prokazatelným znakem je skutečnost, že jsou realitní kanceláře sdružovány například v rámci Realitní komory České republiky. A co to znamená? Realitní kancelář v tomto sdružení je vázána etickým kodexem, pokud by dále pokračovala v podvodných praktikách proti klientům a klienti to oznámili Realitní komoře České republiky, mělo by to pro ni v tomto ohledu negativní dopad na svou pověst a sdružení Realitní komory České republiky by jistě vyvodilo jisté důsledky – realitní kancelář by nebyla součástí sdružení a upozornila by na svých webových stránkách o podvodných praktikách takové společnosti.

Dalším znakem, že se nejedná o podvodnou realitní kancelář, je profesionální přístup realitního makléře dané společnosti. Pokud se Vám už zpočátku jeví jako podvodník, vytváří na Vás nátlak k podepsání zprostředkovatelské smlouvy jen co vejde do dveří Vašeho domu, nejde o profesionální přístup. Tudíž platí zásada, abyste si svou realitní kancelář vybírali dobře. Při úzké spolupráci během prodeje Vaší nemovitosti, ji dokážete prodat rychleji a efektivněji. Vždy je to o domluvě. Dobrý obchod spočívá na důvěře, čestnosti, profesionalitě a korektnosti obou stran.

Tímto bychom chtěli poděkovat Všem našim klientům, kteří v nás vložili svou důvěru a spolupracují s námi při prodeji své nemovitosti.

Tým Bleskové Reality